Otvoritev razstave plakatov miru

V četrtek, 11. februarja 2016, je v prostorih Art kavarne Hotela Piramida Maribor, Lions klub Maribor Piramida odprl razstavo plakatov ob zaključku mednarodnega projekta Plakat miru. Gre za likovni natečaj, ki ga je že osemindvajseto leto razpisalo Mednarodno združenje Lions klubov, posamezni klubi iz celega sveta pa so ga realizirali v okviru svojih lokalnih klubov. V naši državi ga je , z večino Lions klubov v Sloveniji, izvedel Lions Distrikt 129 / Slovenija.
Geslo natečaja je bilo »MIR POVEZUJE«. Učenci in učenke naše šole so že četrto leto razmišljali o miru in svoja razmišljanja prenesli na likovno površino. Sedemnajst najizvirnejših plakatov je našo šolo zastopalo na občinskem nivoju, med njimi pa je bil izbran plakat sedmošolke Eve KIRBIŠ, ki je šolo zastopal na državnem nivoju.
Vsem sodelujočim učencem iskrene čestitke in še v naprej veliko ustvarjalnega navdiha.
Ob tej priložnosti se zahvaljujemo tudi Lions klubu Piramida Maribor, ki nam je ob sodelovanju izročil v višini 500 evrov donatorskih sredstev za šole v naravi socialno ogroženim otrokom.

mentorica Jasna ANTOLINC

Članek

Plakat miru v medijih: Facebook stran plakata miru

                               Lokalec.si – prispevek o razstavi

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost