AJKTM 2017 za osnovne šole

V petek, 5. maja 2017, je na Srednji gradbeni šoli in gimnaziji Maribor potekalo tekmovanje “Ali je kaj trden most?” za osnovne šole. Prijavljene ekipe učencev osnovnih šol so morale v dobrih 5 urah zgraditi most iz špagetov, ki pa je seveda moral prenesti čim večjo obremenitev. Našo šolo je tudi letos zastopala enaka ekipa kot je bila lanska in sicer so ekipo sestavljali Lan Sevčnikar, Neja Flogie in Alja Krajnc. V dobrem delovnem in timskem vzdušju so naredili most, ki je bil po obliki drugačen od ostalih in je na testiranju prenesel težo 23,39 kilogramov, kar je skoraj 3-krat več kot je zdržal lanski most.

Ekipi čestitamo za dosežen rezultat, vztrajnost ter častno in vzorno zastopanje naše šole!

Mentorica: Andreja Cvetko

(Skupno 488 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost