Izjemen uspeh učencev naše šole na državnih tekmovanjih iz matematike in fizike

Letošnje šolsko leto je postreglo z izjemnimi rezultati v znanju fizike in matematike pri nekaterih učencih naše šole. Tako je na državnem tekmovanju v znanju fizike učenec, Jurij Švagerl (8. B), dosegel izjemno 7. mesto  in s tem zlato Stefanovo priznanje.

Prav tako pa smo bili uspešni na državnem tekmovanju v znanju matematike:

Jure Antolinc (9. B) je prejel nagrado diamantni kenguru, saj je vseh devet let dosegel vsaj bronasto Vegovo priznanje,

Aljoša Vreš (7. A) je prejel zlato Vegovo priznanje ter Urban Švagerl (6. B), ki je postal državni prvak v znanju matematike v kategoriji šestošolcev, s 100 % rezultatom ter prejel zlato Vegovo priznanje in nagrado s strani Društva matematikov, fizikov in astronomov (DMFA), ki jo bo osebno prevzel na zaključni prireditvi društva DMFA.

Kot mentor tem učencem lahko rečem le to, da so se priprave na tekmovanje ter dodatno delo učencev bogato obrestovale in naj uspehi predstavljajo motivacijo vsem učencem naše šole.

 

                                                                  Mentor: Aleš KOTNIK, prof.

Od leve stojijo: Urban ŠVAGERL (6. B), Aljoša VREŠ (7. A), mentor Aleš KOTNIK, prof., Jure ANTOLINC (9. B) in Jurij ŠVAGERL (8. B)

(Skupno 761 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost