Čistilna akcija OŠ Rada Robiča Limbuš 2022

Mestna občina Maribor v okviru projekta Izboljšajmo Maribor je četrto leto zapored organizirala veliko občinsko čistilno akcijo Moji odpadki, moja skrb 2022.

Velika čistilna akcija, ko smo pobirali odpadke v naravi, je potekala 8. in 9. aprila 2022 na levem in na desnem bregu Drave.

Čistilne akcije so se udeležili tudi učenci naše šole, od prvega do devetega razreda. Počistili smo okolico naše šole in nekatere ulice v našem kraju. Ugotovili smo, da krajani večina svojih dvorišč zelo skrbno ureja in čisti, pri nekaterih pa ju tudi veliko nečistoče. Po poročanju udeležencev je najbolj onesnaženo območje gozda pod spodnjim Limbušem, kjer ljudje odlagajo najrazličnejše odpadke, med drugim tudi gradbeni material.

Kot nagrado za aktivno udeležbo pri čistilni akciji pa nam je MO Maribor v zahvalo podarila drevo javorja, katerega so posadili učenci naše šole na zelenico pri igralih.

Dokaz o udeležbi na čistilni akciji so spodnje fotografije.

Stojan Lukman

(Skupno 329 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost