Obiskali smo Dunaj in si ogledali …

IMG_6014V soboto, 4. junija 2016, se je v zgodnjih jutranjih urah pred našo šolo zbralo 40 učencev in 5 učiteljev spremljevalcev. Vsi smo z nestrpnostjo in radovednostjo ter prav nič zaspani čakali, da se vkrcamo na avtobus, ki nas bo popeljal na strokovno ekskurzijo na Dunaj. Vstopnico za vstop na avtobus so si pridobili prepoznani nadarjeni učenci, ki so bili med šolskim letom aktivni na različnih področjih delovanja ter učenci, ki so v letošnjem šolskem letu na različnih področjih (šport, tekmovanja iz znanj, sodelovanje na prireditvah, …) prispevali k ugledu naše šole. Po vkrcanju na avtobus ter po osnovnih navodilih so nekateri malo počivali, spet drugi so klepetali in se družili, nekateri so prebirali knjige in si na svojih mobilnih napravah ogledali kakšen zanimiv film. Pot je kmalu minila in že smo se izkrcali pred dvorcem Schonbrunn, kjer je v preteklosti imela kraljeva družina svojo letno rezidenco. Na samem kraju smo si ogledali en del notranjosti dvorca ter tudi v živo videli kako je živela takrat kraljeva družina. Po ogledu smo se skozi park, ki je v tem letnem času v polnem razcvetu, napotili proti najstarejšemu živalskemu vrtu na svetu. Priznati vam moramo, da smo tam videli mnogo zanimivih in redkih živalskih vrst od polarnega medveda, pand, koal in vse do morskih levov, ki so zgleda počivali po kosilu in se sončili na skalah. Tudi ta ogled je prehitro minil in že smo se napotili proti avtobusu. Prijazna šoferja sta nas zapeljala do središča mesta, kjer smo se izkrcali ter si peš ogledali nekatere Dunajske znamenitosti – Hofburg, mestno hišo, parlament, cerkev svetega Štefana, Špansko jahalno šolo, … Po kratkem postanku na živahnih dunajskih ulicah, kjer smo se okrepčali in osvežili smo pot že morali nadaljevati nazaj proti mestu, kjer nas je čakal avtobus. Pot nas je po živahnih dunajskih ulicah vodila mimo hotela Sacher, kjer pečejo znamenito Sacher torto in videli smo tudi kolone ljudi, ki so čakali, da lahko vstopijo in si privoščijo kos te znamenite torte. Prav tako smo na poti do avtobusa še videli znamenito Dunajsko opero, ki je znana po mnogih opernih predstavah in seveda po tradicionalnem novoletnem koncertu Dunajskih filharmonikov. Še prekmalu smo bili na mestu, kjer smo naredili še eno skupno fotografijo in se utrujeni ampak zadovoljni in polni novih spoznanj vkrcali na avtobus.

Za konec lahko povemo le, da smo preživeli zelo lep in sproščujoč dan, ki je bil poln novih spoznanj, znanj in še marsičesa drugega.

 

(Skupno 549 obiskov, današnjih obiskov 1)
 
 
 
 
 
 
 
Dostopnost