Praznujemo evropski dan jezikov

Vir: https://www.zrss.si/koledar/dogodki/26-september-evropski-dan-jezikov/

V torek, 26. 9. 2023, praznujemo po vsej Evropi evropski dan jezikov.

Na ta dan poudarjamo jezikovno raznolikost v Evropi in spodbujamo učenje jezikov, javnost seznanimo z nujnostjo učenja  jezikov, s čimer podpiramo večjezičnost in medkulturno razumevanje. Predvsem pa spodbujamo vseživljenjsko učenje jezikov v šoli in izven nje.

Temi letošnjega natečaja, ki lahko prinese kar nekaj lepih nagrad, sta “Lepota jezikov” in “Jeziki v mojem razredu/šoli“.

Vabim vas, da na uradni spletni strani EDJ 2023 odkrijete zanimiva dejstva o jezikih, jezikovne igre, zabavne strani o jezikih, ocenite svoje jezikovne spretnosti, brskate po dogodkih, ugotovite, če razlikujete mite od dejstev in se lahko tudi sami preizkusite v jezikovnih izzivih. Ponosni bomo na prav vsak izdelek, ki nas bo zastopal na natečaju in upamo, da se ob jezikovnih izzivih sprostite in nasmejite.

Naužijte se raziskovanja jezikovnih zakladov.

Petra Polanec in Eva Dajčman Jaušovec