35. kiparska kolonija – Forma viva Malečnik “Od hloda do miniature”

V četrtek in petek, 12. in 13. 10. 2023 smo se udeležili kiparske kolonije v Malečniku. Letošnja Forma viva je bila že 35. po vrsti in je potekala pod naslovom Od hloda do miniature. Ob odprtju kolonije smo si ogledali kiparsko razstavo rezbarjev in modelarjev LS Hoja Hoče. Tako, kot na vsakem kiparskem srečanju nadarjenih otrok iz osnovnih šol podravske regije, nam je tudi letos bil mentor akademski kipar Marjan Drev. Brez njega in pomagačev žagarjev, ki so nam iz velikih hlodov lipovine pomagali oblikovati manjše kose lesa, si kiparske kolonije ne moremo predstavljati. Iz manjših kosov lesa so učenci oblikovali miniature z najrazličnejšo tematiko.

Našo šolo so tokrat zastopale devetošolke Edita Draksler, Anja Pletršek in Tia Roškar.

Utrinke iz kolonije si lahko ogledate v galeriji.

Mentorica Jasna Antolinc, likovna pedagoginja