Področno tekmovanje v akvatlonu

V mesecu maju je potekalo šolsko področno tekmovanje v akvatlonu. Učenci in učenke so tekmovale na bazenskem kompleksu ter atletskem stadionu Slovenj Gradec. Za našo šolo sta nastopile Lana Dušič Gabor ter Alisa Oset. Lana je najprej odplavala na 100m, nato pa še odtekla 1000m. Tekmovala je v kategoriji starejših učenk in zasedla 9.mesto. Alisa se je pomerila v kategoriji najmlajših učenk, kjer se tekmovanje prične s plavanjem na 50m, iz vode ob robu bazena, in konča s tekom na 500m. Tekmuje se zaporedno, brez premora med disciplinama. Zelo pomemben je tudi prehod iz plavalnega dela v tekalni del, kjer mora tekmovalec čim hitreje obuti tekaške čevlje in nadaljevati s tekom. Alisa je odlično tekmovala in zasedla končno drugo mesto na področnem prvenstvu, ter se uvrstila na državno tekmovanje v Brestanici, ki bo v torek, 4. junija.

ČESTITAMO!

Zapisal Iztok Nipič