Počitniški koledar zdravja 2024

Iz NIJZ smo prejeli spodnje sporočilo:

Spoštovani,

na Nacionalnem inštitutu za javno zdravje smo tudi letos ob koncu šolskega leta pripravili Počitniški koledar zdravja, ki je namenjen otrokom in mladostnikom v šolskem obdobju. Menimo, da lahko tudi v poletnih počitniških dneh z različnimi aktivnostmi otroke spodbujamo k bolj zdravim izbiram, zdravemu načinu življenja in posledično k ohranjanju oz. krepitvi zdravja. Počitniški koledar zdravja je eno od orodij, ki lahko pri tem pomaga.

Počitniški koledar zdravja vsebuje devet vsebinskih področij z glavnimi sporočili (dobro počutje, varna uporaba zaslona, ustno zdravje, preprečevanje nalezljivih bolezni, zdrava prehrana, zaščita pred soncem, zdrava telesna dejavnost, spanje in preprečevanje poškodb) ter koledar poletnih počitnic 2024 z izzivi iz posameznih vsebin.

V pričakovanju skorajšnjih počitnic vas lepo pozdravljamo,

Anja Durjava