Poklicna orientacija 2020/2021

Portal za promocijo slovenskih srednjih šol:

Spoštovani devetošolci in njihovi starši,

sporočamo vam, da je uradno zaživel nov portal SLOVENSKE SREDNJE ŠOLE, namenjen predstavitvi in promociji vseh slovenskih srednjih šol.

Portal je nastal v sodelovanju z Zvezo srednjih šol in dijaških domov Slovenije.
Namen portala je zagotoviti staršem in devetošolcem vse potrebne informacije, ki so vezane na vprašanje kam na srednjo šolo in kako se vpisati v nadaljnje izobraževanje
Izbira poklica je ena pomembnejših življenjskih prelomnic, zato na portalu združujejo vse potrebne informacije, da bo odločitev staršev in otrok lažja.

Na portalu je trenutno vključenih že 54 srednjih šol, ki skupaj predstavljajo več kot 239 izobraževalnih programov.

Razpis za vpis v srednje šole 2021/2022:

Razpis za vpis v srednje šole za šolsko leto 2021/2022 si lahko preberete tukaj.

Virtualni informativni dnevi 2021spletna stran

Vabilo na informativni dan Srednje gradbene šole in gimnazije Maribor

Spoštovani učenci, spoštovani starši!

Vabimo vas na predstavitev Srednje gradbene šole in gimnazije Maribor. Naša šola bo prisotna na skupnih informativnih dnevih na platformi www.informatvni-dnevi.si.

Tam bomo na voljo v petek, 12. 2., in soboto, 13. 2., od 9. ure dalje v živo. Na našo predstavitev se ni potrebno predhodno najaviti.

Vse informacije o šoli in programih lahko najdete tudi na prenovljeni spletni strani www.gradbena.si, kjer bodo med drugim objavljeni posnetki z informativnih dni.

Lep pozdrav.

Učitelji Srednje gradbene šole in gimnazije Maribor

Srednješolski vpisnik

E-različica publikacije Srednješolski vpisnik 2021

Na spodnjih povezavah pa si lahko pogledate predstavitev šole in dijaškega doma.

ŠgAMS predstavitev za OŠ z vabilom

Dijaški dom AMS predstavitev za OŠ

Izobraževalni center (IC) Piramida Maribor nam je poslal nekaj informacij o njihovem delu ter povabila o spletnih dogodkih. Informacije si lahko preberete v nadaljevanju tega zapisa:

Učence in starše vabimo na našo spletnoFacebook in Instagram stran.

Pripravljamo namreč spletni dogodek izdelave krofov (19. 1. 2021), na Facebooku bo naslednji teden zaživela tudi ICP klepetalnica, kjer bodo lahko učenci klepetali z našimi dijaki.

Vse vabimo tudi na SPLETNI INFORMATIVNI DAN, ki bo potekal v petek, 12. februarja 2021, ob 12. uri preko ZOOMA.

Do takrat pa se lahko učenci preizkusijo v kratkem kvizu😊:

Vabljeni na spletni dogodek z naslovom Kako je biti gozdar na srednji lesarski in gozdarski šoli Maribor, kjer boste v prijetnem klepetu z učitelji in dijaki dobili prve informacije o izobraževanju za poklica GOZDAR IN GOZDARSKI TEHNIK v Mariboru.

Dogodku lahko sledite na facebook strani Srednje lesarske in gozdarske šole:

Vabljeni v ponedeljek 18. 1. 2021 ob 18:00 uri v prijetno družbo mladih štajerskih gozdarjev!

Tehniški šolski center Maribor se predstavi

Online informativa za osnovnošolce

V Ljubljani bo 22. in 23. januarja 2021 potekala ONLINE Informativa, največji vseslovenski predinformativni izobraževalni dogodek za bodoče dijake in študente…