VESELA ŠOLA 2021/2022

NOVA SEZONA VESELE ŠOLE 2021/2022

Dragi veselošolci!

Pričela se je nova sezona Vesele šole in že smo pripravljeni novim dogodivščinam in znanjem naproti.

Vesela šola, je izobraževalni projekt, namenjen osnovnošolcem od 4. do 9. razreda. Vesela šola mlade spodbuja k celovitemu pridobivanju znanja, veščin, spretnosti in k nenehnemu raziskovanju ter zvedavosti. Tematske niti se stekajo v šolsko in državno tekmovanje.

Namen Vesele šole je širjenje splošnega znanja na hudomušen in igriv način. Vsebine so raznovrstne in so vezane na aktualne teme današnjega časa – lahko gre za obeleževanje posebnih dogodkov ali za preprosto dopolnjevanje znanja s področij težje razumljivih tem. Teme so lahko povezane z učnim načrtom osnovne šole, lahko pa so izbrane zato, da bi učence seznanili tudi s takimi vsebinami, ki v učnem načrtu za osnovnošolce niso predvidene. Vesela šola zaokrožuje tematske niti z zaključnim državnim tekmovanjem.

Tekmovanje v znanju Vesele šole ti ponuja dobro podlago za nadaljnje učenje in širi tvoje poznavanje različnih področij.

Letošnjo sezono Vesele šole bo vse učence, od 4. do 9. razreda, vodila mentorica Monika Biderman, pri kateri se tudi prijavite na sodelovanje in tekmovanje.

Dostop do veselošolske priloge ostaja enak – lahko jo še naprej prebirate v šolski knjižnici, kopijo poiščete na spletni strani šolske knjižnice ali se naročite na revijo Pil.

Tudi letos so organizatorji poskrbeli za vsakomesečne natečaje, na katerih si lahko izborite posebne nagrade.

Teme Vesele šole so vsak mesec objavljene v tiskani prilogi revije Pil ter na spletu v obliki učnih poti za vsako stopnjo posebej.

Zakaj tekmovati?

S sodelovanjem v Veseli šoli spoznavaš različna zanimiva področja človekovega delovanja in svet narave ter družbe. Veselo šolo najdeš kot tiskano prilogo v reviji Pil in kot učno pot na spletu. Z branjem priloge in reševanjem učne poti na spletu:
– spoznavaš različne pomembne ljudi in organizacije
– se seznanjaš s koristnimi spletnimi stranmi
– se uriš v angleščini in nemščini
– brusiš svoje sposobnosti reševanja nalog in razumevanja
– širiš svoje znanje.

Šolsko tekmovanje: 09. marec 2022

Državno tekmovanje: 13. aprila 2022

Za šolsko tekmovanje pridejo v poštev teme od septembra 2021 do vključno februarja 2022, za državno tekmovanje pa še marčna tema in članki iz revije Pil, ki so označeni z logotipom Vesele šole.

Seznam tem za šolsko leto 2021/2022:

SEPTEMBER: Na krilih Sinjega galeba v svet knjig

Lesna sova

OKTOBER:Bil je en sam svet. Dva naj bosta

Rjavi medved – naša največja zver

NOVEMBER:Umetna inteligenca

Terorizem

DECEMBER: E-odpadki

JANUAR: Antarktika – celina pustolovcev

FEBRUAR:  Slovenija v srcu Evropske unije

Sinička se je usedla gor na drobno vejico…

Štiri velike zgodovinske skrivnosti lanskega leta