Erasmus in schools

Letos smo se odzvali povabilu Univerze v Mariboru, ki izvaja projekt »Erasmus in schools« tudi v tem šolskem letu.

Obiskali so nas dvakrat. Prvič so na našo šolo prišle tri študentke iz tujih držav, ki študirajo v Mariboru. Vsaka študentka se je pripravila in v angleškem jeziku predstavila državo, iz katere prihaja. Tako smo poslušali predstavitve o Turčiji, Nemčiji in Češki. Učenci 4., 5. in 6. razredov so zelo uživali in aktivno sodelovali pri pogovoru v angleškem jeziku.

Teden dni kasneje so nas obiskala dva študenta iz Španije, ki sta naredila predstavitev v osmih razredih. Predstavitev sta pripravila z zanimivimi in nenavadnimi podatki. Učenci so sodelovali, najbolj so se razveselili kahoot tekmovanja in nagrade za prvo mesto. Jose in Marina sta bila zelo prijetna gosta.

Izkušnja je bila zanimiva, saj so spoznali ljudi iz drugačnih kultur, ki so predstavitev naredili v tujem jeziku. To je močno sporočilo, kako se postaviti izven svoje cone udobja.

Pripravili: Katja Vezjak in Nataša Stojov